Nox Design & Software Blog Sayfası | Responsive Web Tasarımı |

Web Sitenizi Güncel Tutmak İçin 10 Öneri

Web Sitenizi Güncel Tutmak İçin 10 Öneri

Günümüzde web sitesi olmayan bir işletme düşünmek neredeyse imkansız gibi. Sağladığı pek çok avantaj nedeniyle hem kişisel hem de kurumsal web siteleri oldukça rağbet görmektedir. Ticari hayatın içinde bulunan kurumsal ve tüzel kişiler içinse, bambaşka bir dünyanın kapılarını açmaktadır. Öyle ki artık sadece bulunduğunuz semt ya da şehir ile sınırlı kalmayıp bilgi ve hizmetlerinizi tüm dünyaya sunabilme olanağına ulaşmış oluyorsunuz. Tüm bunları farkında olup, dinamik bir web sitesi yaptırdıysanız şanslısınız. Tekrar belirtmekte fayda var. Eğer “dinamik bir web sitesi” yaptırdıysanız şanslısınız.

Dinamik web siteleri; sık sık güncelleme yapmanıza imkan veren, kullanıcı dostu konrol paneline sahip web siteleridir. Verilen kullanıcı adı ve şifre ile panelinize girerek; hiç kimseye bağımlı kalmadan pek çok içerik güncellemesini kendiniz yapabilirsiniz. Peki, dinamik bir web sitesine de sahip olduktan sonra size düşen sorumluluklar nedir? Hiç düşündünüz mü?

Web sitesi tamamlandıktan sonra süreç tamamlanmış gibi görünse de aslında sadece şekil değiştiriyor. Çünkü bundan sonra içerikleri güncel tutmayı gerektiren yeni bir evre başlıyor. Bu aslında sanıldığı kadar zor bir süreç değil. Sadece nereden başlayacağınızı bilmenizde ve planlı olmanızda fayda var.

1) İlk olarak web sitenizdeki içerik bilgilerini tam ve eksiksiz olarak doldurun. Her sayfa ile ilişkili olarak metin ve görsel girişlerini yapmayı ihmal etmeyin.

2) Özellikle Seo ile ilgili anahtar kelimelerinize metin içerisinde mutlaka yer verin.

3) İşiniz ve sektörünüz ile ilgili gelişmeleri takip edin. İşinize yarayan bilgileri sayfanızda kullanın.

4) Sayfalarınızda linkler varsa, bunları düzenli olarak kontrol edin. Kırık linklere rastlarsanız, bunları hemen güncelleri ile değiştirin ya da silin.

5) “Hakkında” sayfası pek çok sayfaya göre daha çok dikkat çekmektedir. Bu sayfaya özenle yazılmış, sizi veya kurumunuzu en iyi şekilde anlatan etkili bir içerik koyulmalıdır.

6) İletişim bilgileriniz doğru ve eksiksiz olmalıdır.

7) E-ticaret yapıyorsanız, ürün resim ve yazılarını düzenli olarak gözden geçirin.

8) Web sitenizde bulunan blog sayfanıza belirli ve düzenli aralıklar ile içerikler ekleyin.

9) Kendiniz veya firmanız ile ilgili güncel haberleri zamanında paylaşın.

10) Ana sayfada bulunan sliderlarınızı belli aralıklarla değiştirin.


Tüm bunların bize ne faydası olacak diyorsanız, web sitenizin devamlı olarak güncel olması seo bakımından size büyük bir artı sağlayacaktır. Ayrıca içeriğinizin kaliteli ve güncel olduğunu farkeden kullanıcılar kemikleşmiş ziyaretçilerinizi oluşturacaktır. Bu sayede hem ziyaretçi sayınız artacak hem de ziyaretçilerin sitenizde kalma süresi daha da uzayacaktır. Böylelikle sizde daha geniş bir kitleye hitap ederek bilinirliliğinizi ve tanınırlığınızı arttırmış olacaksınız. Özetle, rekabetin yoğun olduğu dijital ortamda bir adım öne geçme fırsatını yakalamış olacaksınız.

Bloglarda Ara

Son Tweet'ler