Nox Design & Software Blog Sayfası | Responsive Web Tasarımı |

Marka İmajı Ve Bilinirliliğini Arttırmak

Marka İmajı Ve Bilinirliliğini Arttırmak

İş hayatının bütünleyici unsurlarından biri de hiç şüphesiz ki markadır. Günümüzde marka bilinirliğini arttırmayı sağlayacak pek çok platform olsa da yeni oluşan bu yapılanmaya ayak uydurmak, sanıldığı kadar kolay değildir. Öyle ki artık geleneksel pazarlama, çok farklı bir yöne eğilmiş ve bambaşka bir alan olan modern pazarlama unsurlarını ortaya çıkarmıştır. Peki siz, bu değişim rüzgarında marka bilinirliliğinizi nasıl arttıracağınızı biliyor musunuz?
 
 İster yeni kurulan küçük bir marka olun, isterseniz de yıllardır sektörde yer alan köklü bir şirket; ilk etapta imajınızı kurtaracak en önemli unsur, kaliteli bir internet sitesidir. SEO konusunda bilgi sahibi, kolay anlaşılır ve pratik tasarıma sahip bir web sitenizin olması; Google’ın sempatisini kazanmanız açısından oldukça önemlidir.
 
 Diğer önemli bir unsur ise, kurumsal kimliktir. Kurumsal kimlik işletmenizin logosundan, tabela renklerine kadar işletmenizin kişiliğini yansıtan tüm unsurları içermektedir. Bu yüzden profesyonel bir kimlik çalışması yaptırtarak; şirket imajınızı yükseltip, bilinirliliğini arttırabilirsiniz.
 
 Sitenizi açtınız, kurumsal kimlik çalışmanızı yaptırdınız. Peki şimdi hangi kanaldan müşterilerinize hitap edeceksiniz? Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, Google Plus… Hangisi? Çoklu kanal anlayışı, kafa karışıklığının beraberinde başarısızlık da getirebilir. Bu yüzden öncelikle hedef kitlenizi çok iyi tanıyarak, onların vakit geçirdiği kanalları öğrenmeye çalışın.  Bunun için işinizle ilgili platformlarını takip etmeniz ve uygun hashtaglerle arama yapmanız işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.
 
 Reklam stratejilerinizi sadece “geleneksel mecraya” yoğunlaştırmanız, sosyal medya ve Google Adwords gibi büyük bir kitleye ulaşmanızı sağlayacak olan “geleneksel olmayan mecrayı” kaçırmanıza sebep olacaktır. Unutmayın ki “geleneksel olmayan pazarlama” yöntemlerini kullanarak, hem daha az maliyetle reklam verebilir hem de doğanın korunmasına destek olabilirsiniz.  Böylece doğa dostu bir marka imajı ile saygınlığınızı ve bilinirliliğinizi de arttırabilirsiniz.
 
 Şu bir gerçektir ki marka imajı dünden bugüne oluşabilecek kısa süreli bir iş değildir. Bunun için sabırlı olmalı ve stratejik hareket etmelisiniz. Tüm bu süreçlerle uğraşmak için yeterli vaktiniz yoksa da profesyonel bir destek alarak markanızı daha sağlıklı bir şekilde yönetebilirsiniz.

 

Bloglarda Ara

Son Tweet'ler