Nox Design & Software Blog Sayfası | Responsive Web Tasarımı |

E Ticarete Yeni Başlayacaklara Öneriler

E Ticarete Yeni Başlayacaklara Öneriler

E-Ticaret siteleri bir çok girişimcinin tercih ettiği ve başarılı olduğu pazarlama yöntemlerinden biridir. Öyle ki ürün odaklı işler yapan girişimcilerin pek çoğu e-ticaret sitesini ticarete başlar başlamaz yayına geçirmektedir. Peki, yeni kurulmuş bir e-ticaret sitesinde nelere dikkat etmeliyiz.

Öncelikle bilinmelidir ki e-ticaret pazarlama sistemi doğru planlandığı ve kullanıldığı zaman klasik pazarlama yöntemlerinden daha az maliyetli hem de daha geniş kitlelere hitap edebilecek düzeydedir.

E-ticarette başarılı olmak için öncelikle satışını yapmayı düşündüğünüz ürünün e-ticarete yani internet üzerinden talep görüp görmeyeceğinden emin olmalısınız. Örnek verecek olursak internet kullanıcılarının bir çoğu internet üzerinden kitap veya cd alırken sakız veya benzeri çok kolay ulaşabileceği ürünleri almıyor. Bunu öngörerek hareket etmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Ürün ile ilgili rekabet koşullarını rakiplerinizin sunumunu, rakiplerinizin sunuş stratejileirini iyi bilmelisiniz. Kendinize özgü bir strateji belirlemelisiniz.

Kullanıcılar ürün hakkında ne kadar çok bilgiye sahip olursa ürünü alma oranları da o kadar yükselecektir. Bu yüzden satacağınız ürün ve üretici ya da satıcı firma ile ilgili çok bilgi ve detay vermelisiniz.

Siteniz sürekli yenilenmeli güncel olmalıdır. Ürün resimleri, linkler devamlı kontrol edilmelidir. Slider ve site teması yapılan kampanya ya da satış dönemine göre uyarlanmalıdır.

Müşteriler için görsellik ön planda olduğundan sitenizin arayüz tasarımı, ürün detay kısımları kullanıcı dostu olmalıdır. Teknolojiden çok anlamayan bir kullanıcı bile adımları takip ederek kolayca alışveriş yapabilmelidir.

Ürününüzü pek çok açıdan gösteren kaliteli görseller ekleyin. Unutmayın ki  eklediğiniz resimler o ürünün tanıtımını daha da arttıracaktır.

Ürününüz ile ilgili her türlü soruyu Destek ekibi veya Müşteri Hizmetleri gibi bir bölüm oluşturarak kabul etmelisiniz. Böylece tüketici ürünü aldıktan sonra da size ulaşabileceğini bilerek güvenli alışveriş yapmış olur.

 

Bloglarda Ara

Son Tweet'ler