WE CONVERT
IDEAS TO REALITY

We know and understand you, we are producing solutions for your demands. We combine our power and experience to get the best result.

NOX Design & Software

BY ESTABLIHING BIG DREAMS
WE ARE SUCCEEDING IN GREAT WORKS

We are producing graphic design solutions, original, creative and conform to the company corporate identity

grafik tasarım web tasarım

WE MAKE YOUR WORK EASY
SAVE YOU TIME

With our dynamic team dominating the latest technologies; we are producing fast, stable and functional software solutions.

web tasarım web yazılım

WE CARRY YOU PERMANENTLY
TO THE TOP

We optimize our projects in order to get the top placement in Google, Yandex,Bing, Yahoo and other search engines.

seo arama motoru optimizasyonu

WE CARRY YOU AHEAD
TO THE PLACE YOU WANT TO REACH

We reach your website’s to a wide audience by using the social media integration and google adwords optimization advertising.

sosyal medya sem

WE ARE PRODUCING COMPATIBLE
AND FLEXIBLE PROJECTS

We are designing our projects in a suitable and flexible structure conform to mobile devices (iPhone, iPad, Samsung, Blackberry, etc.) and to all browsers (Chrome, IExplorer, Firefox, etc.)

responsive esnek uyumlu

Design Solutions

  • Web Design

    Kimliğinizin en önemli göstergesi olan logonuzun renkleri ile birebir örtüşen, modern grafik tasarımı ile bütünleştirilmiş, göze hoş gelen web tasarımlarımızı, HTML 5, CSS 3, jQuery, JavaScript web standartlarını kullanarak canlı,dinamik ve görsel hareketliliğe sahip, bütün cihazlarla ve bütün tarayıcılarla uyumlu bir şekilde kodluyoruz.

  • Graphic Design

    Bir kişiyi etkilemenin yolu ilk olarak görsellikten geçer. Firmalar öncelikle göze hitap ederek hedef kitleleri ile iletişim kurmayı başarırlar. Marka değerinizi arttıran, akılda kalıcı, göze hitap eden, yaratıcı grafik tasarımlarımız, firmanız ile hedef kitle arasında en etkili bağı kurmanızı sağlar.

  • Digital Design

    Yaratıcı kampanya fikirleri geliştirerek bu fikirleri etkili tasarımlarla bütünleştiriyoruz. Reklam kampanyalarınızı, interaktif ve viral pazarlama yöntemleri ile hedef kitlenize eğlenceli, yaratıcı ve etkin bir şekilde ulaştırıyoruz.